12 травня 2016 року у рамках європейського освітнього проекту «TEMPUS IV EcoBRU» на базі Надвірнянського коледжу НТУ відбувся семінар «Екологізація освіти. Міжнародний досвід та регіональні перспективи»
У сучасному світі міжнародне співробітництво є основою для забезпечення сталого економічного зростання, подолання дисбалансів і дефіцитів, підвищення якості життя, оновлення технологій і знань, захисту навколишнього середовища. Держави об'єднуються в пошуках колективних рішень і механізмів, спрямованих на досягнення спільних завдань і подолання спільних проблем, у тому числі й проблем, пов’язаних з охороною довкілля. Саме розв’язання цих проблем є головною метою міжнародного проекту програми Темпус Європейської Комісії під назвою «Екологічна освіта для Білорусі, Росії та України» (акронім - EcoBRU).
Цілями проекту є: розробка навчальних програм з екологічної освіти в системі безперервної освіти вчителів та викладачів в контексті багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії та України; тестування, впровадження, визнання на офіційному рівні і послідовне використання дистанційних навчальних курсів з екології в контексті багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії та України; модернізація існуючих навчальних програм в контексті екологічної освіти та захисту навколишнього середовища.
Партнерами проекту з України є Національний транспортний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди, Національна академія педагогічних наук України.
Надвірнянський коледж НТУ долучився до роботи даного проекту. На базі коледжу 12 травня 2016 року відбувся семінар «Екологізація освіти. Міжнародний досвід та регіональні перспективи», який проходив у рамках європейського освітнього проекту «TEMPUS IV EcoBRU». Основне завдання семінару полягало в ознайомленні викладачів професійно-технічних установ, коледжів та вчителів загальноосвітніх шкіл з дистанційними курсами для екологічної освіти. Учасники мали можливість ознайомитися з програмами дистанційних курсів, які розроблені партнерами проекту та взяти участь в їх обговоренні. Тематика доповідей:
- Презентація проекту Tempus IV «Екологічна освіта в Білорусі, Росії та Україні» – Еco-BRU» (Рутковська Інесса, Національний транспортний університет);
- «Особливості впровадження курсу «Управління проектами як метод розв'язку місцевих екологічних проблеми» в системі дистанційної освіти» (Вайганг Анна, Національний транспортний університет);
- «Підвищення екологічної компетентності педагогічних працівників системи ПТО» (Кулалаєва Наталія, Інститут професійної освіти Національної Академії педагогічних наук України);
- «Змістовне наповнення навчальних курсів в рамках Еco-BRU. Екологічні основи лісокористування» (Москалик Галина, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича);
- «Радіаційно-екологічна небезпека, як ключова тема програми «Екологія людини: біологічний та соціальний аспект» для спеціальності «Охорона праці» в рамках Міжнародного проекту Tempus IV Project «Ecological Education for Belarus, Russia and Ukraine» – Еco-BRU»» (Дзюбенко Олена, Переяслав-Хмельницький педагогічний університет);
- «Змістовне наповнення навчальних курсів в рамках Еco-BRU. Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» (Миленька Мирослава, Случик Віктор, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника).
Модератором семінару виступав координатор проекту Нікітін В’ячеслав Миколайович, університет Падерборн (Німеччина). Учасники семінару висловили вдячність організаторам семінару, особливо координатору проекту В’ячеславу Нікітіну, за інформативність, актуальність, необхідність та особливу атмосферу проведеного заходу.
В рамках проекту «Екологічна освіта в Білорусі, Росії та Україні» – Еco-BRU» заплановані подальші заходи, тренінги, семінари для викладачів професійно-технічних установ, коледжів та вчителів загальноосвітніх шкіл за участю європейських партнерів - експертів в сфері екологічної освіти та виховання з Білорусії, України, Росії та країн ЄС Німеччини, Словаччини, Чехії, та Латвії, що відбудуться 29-30 вересня 2016 року на базі Надвірнянського коледжу НТУ.